כל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד. כמונו, כך גם כתב היד שלנו. 

גרפולוגיה - הכל כתוב

גרפולוגיה הינה תורת הכתב, הגורסת שכתב ידו של אדם מספק מידע על יכולותיו ומאפייני אישיותו בתחומים כמו: זוגיות, משפחה וקריירה וכן משקף את רמת האינטליגנציה, הכישרונות, יכולת המנהיגות, מיומנויות התקשורת שלו ועוד.

כתב היד הוא כתב המוח, ותפקידה של היד הוא לבצע את פקודות המוח ולהמירן לכתב. מאחר ותנועות הכתיבה נמצאות במתאם למערכת העצבים המרכזית ומשתנות בהתאם למצבה, קיים אתגר גדול לשנות את מאפייני הכתב השונים באופן מכוון.

אבחון גרפולוגי כולל התייחסות לפרמטרים שונים: גיל הכותב, מינו, בעיות רפואיות ושינויים משמעותיים שקרו בתקופות חייו, כגון: אובדן, לידת ילד, נישואים, ומתייחס גם לכתבו הנוכחי ביחס לכתביו בתקופות חיים שונות מהעבר.

בבחינת כתב היד נבדקים סימני כתב בודדים, כמו: לחץ הכתיבה, גודל הכתב, תנועתו וכדומה, המוצלבים זה עם זה. בנוסף, נבחנים טיפוסי אישיות של הכתב, לפי תיאוריות פסיכולוגיות שונות, ובאמצעותן מורכבת תמונה גדולה ורחבה על מאפייני אישיותו של הכותב.

כגרפולוגית מוסמכת, וחברה באגודה לגרפולוגיה מדעית ישראל, וכמומחית בגרפולוגיה משפטית, אוכל לתרום לכם מהידע והניסיון שלי בתחומים הבאים:

ייעוץ גרפולוגי משפטי ומתן עדות בבית משפט

גרפולוגיה משפטית מכונה גם בחינת מסמכים וחתימות. תחום זה בוחן מסמכים וחתימות השנויים במחלקות, כאלו שהאדם שנטען שחתם על המסמך, מערער על אמינותן.

בעולם המשפט, עורכי דין ושופטים מסתייעים רבות בחוות דעת של גרפולוגים משפטיים, לצורך הכרעה בשאלות אמינותן של ראיות משפטיות, ולהם קיימת לגיטימציה להעיד בבית משפט.

גרפולוגיה משפטית בוחנת את כתב היד במסמכים באמצעות מרכיבי המסמך השונים: גיל הנייר, סוג הנייר, גיל הדיו, בדיקת מכונות כתיבה, בדיקות כימיות, הטבעת מים ועוד.

הגרפולוגיה המשפטית כוללת התייחסות לניתוח מסמכים וחתימות במגוון רחב של מצבים:
  • השוואת מסמכים כגון שטרות חוב, צוואות, ירושות, ערבויות, ייפויי כוח, חוזים והסכמים.
  • השוואת חתימות ובדיקת זיוף אפשרי על צ'קים, חוזים, כתבי ערבות והשוואת חתימות שונות על מנת לבחון אפשרות לזיופן.
  • השוואת כתבי יד על מסמכים, מכתבי נאצה ואיום, כתובות גרפיטי ועוד. 
מאחר ואין שתי חתימות זהות זו לזו, סביר להניח שאם ניתקל במקרים כאלו, הרי שיש חשד לזיוף.
 

ייעוץ והכוונה אישית ומקצועית לאנשים פרטיים

מתלבטים באיזה מסלול לימודים לבחור? רוצים לדעת איזה בן או בת זוג משלימים אתכם? רוצים לדעת קצת יותר עליכם, על הקריירה המתאימה לכם? על הפרטנר שלכם, על מצבו של הילד שלכם? בואו נכיר יחד את כתב ידכם וכתב ידם של היקרים לכם ומשמעותם.
באמצעות אבחון גרפולוגי אעלה את המודעות שלכם ליכולות, לחוזקות ולשאיפות שלכם, ותקבלו חוות דעת מסודרת, שתעזור לכם לקבל החלטות טובות וממוקדות יותר בצמתים שונים בחייכם. 
 

ייעוץ לקבלת עובדים והתאמה תעסוקתית לארגונים (כולל עוזרות בית ומטפלות)

אבחון גרפולוגי נפוץ בארגונים וחברות ומשמש, על פי רוב, ככלי משלים לאבחון פסיכולוגי לפני קליטת עובדים חדשים. האבחון מבוסס על כתיבה חופשית של המועמד, על גבי דף חלק ועל שילוב של ניתוח מבחני אישיות של השלמת ציורים, ובוחן אלמנטים שונים, כדוגמת: צורת וגודל האותיות, עוצמת לחיצת הדיו, המרווחים בין המילים והשורות, השוליים ועוד.
באבחון נכון ומדויק נוכל לגלות את מאפייני אישיותו של עובד פוטנציאלי, וסיכויי השתלבותו של העובד בחברכם, את התאמתה של המטפלת לפעוטכם היקר, או לאימכם המבוגרת, תוכלו לגלות האם העוזרת המיועדת חרוצה ואפילו האם הבייביסיטר של ילדיכם אמינה.
 

הרצאות בגרפולגיה לימי גיבוש וכיף

אם חשבת לחרוג משגרת היומיום, לשעשע את העובדים או הצוות שלך במילים ולעיתים גם באותיות, זה הזמן לחוות אותי.
ננתח את כתב ידכם, את כתב ידם של שותפכם, נאתר תכונות חזקות אצלכם, נגלה על פי החתימה מי עומד מולכם, ובין לבין נשמע אנקדוטות וסיפורים משעשעים על כתב ידם וחתימתם של גדולי האומה, קומיקאים ואנשי ציבור מעניינים. 

אם אתם מעוניינים להעשיר את הידע שלכם על כתב ידכם, לאבחן את זה של השותף לחיים או המועסק העתידי שלכם, לאתר אמינותם של מסמכים או חתימות, או סתם ליהנות מהרצאה מרתקת על גרפולוגיה, השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.
 
FacebookYoutube